Rezultate cu care ne mândrim [ HOME ]

GSAS Tulcea Olimpiade şi concursuri
  Olimpiada interdisciplinară tehnică  
  Concursuri profesionale
  • Faza locală
    • Faza judeţeană
      • Faza naţională
Harta României Faza naţională
2010 Locul I - Nicolae Georgian Valentin, clasa a XIII-a A, Olimpiada naţională la discipline tehnice -Tehnician mecanic pentru întreţinere şi reparaţii. Profesori coordonatori:Rada Nadia, Crăiţă Săndiţa, Teodora Dociu.
NICOLAEV OCTAVIAN, clasa a XI-a An completare - MENŢIUNE la olimpiada „Tehnologii (sudor)” 2008-2009, profesori coordonatori Crăiţă Săndiţa şi Bejenaru Ion
ENE CRISTIAN IULIAN, Clasa a XII –a- MENŢIUNE la olimpiada „Tehnologii (electric)”, 2008-2009, profesor coordonator Vidineev Terenti.
ŞMIRA ALEXANDRU PAUL, Clasa a XII-a - MENŢIUNE la olimpiada „Tehnologii (CAD)”, 2008-2009, profesori coordonatori Spătaru Mihaela şi Caramarin Anişoara .
TRUPA DE TEATRU „APOLO”, profesor coordonator Egorof Margareta. IONESCU ADRIAN, CLASA a X-a: calificare la faza naţională a concursului national de literatură şi jurnalism sportiv pentru copii şi tineri ,,UN CONDEI NUMIT FAIR PLAY’’.
Olimpiada naţională a sportului şcolar
Echipa de fotbal băieţi- Locul III
Olimpiada de religie
Olimpiada de istorie
Concursuri sportive
Olimpiada de educaţie tehnologică
Concursul revistelor şcolare
  
Arhivă 
 
Harta judeţului Tulcea Faza judeţeană
OLIMPIADA
DISCIPLINELOR/MODULELOR DIN ARIA CURRICULARĂ "TEHNOLOGII" 3 Martie, 2012
NEDELEA MĂDĂLINA, clasa a XII-a B - Premiul I, Domeniul mecanică, a XII-a -Calificată pentru faza finală Timiş 2 : 6 aprilie 2012
DIMA IONEL, clasa a XI-a A - Premiul II, Domeniul mecanică, a XI-a
IORDACHE CRISTIAN, clasa a XI-a B - Premiul II, Domeniul electronică, automatizari, a XI-a
DRĂGHICI MARIAN-DRAGOŞ, CLASA XII-a B -Premiul I la Concursul de Informatică Aplicată 9.04.2011
DUMITRU ALEXANDRU, Clasa a XI-a -PREMIUL I la olimpiada „Tehnologii (CAD)” 2008-2009.
ATIMARITIS GABRIEL, CLASA a XI-a AN DE COMPLETARE- PREMIUL I la olimpiada „Tehnologii (Mecanic auto)”, 2008-2009.
UNGUREANU LUCIAN, CLASA a XI-a AN DE COMPLETARE- PREMIUL I la olimpiada „Tehnologii (sudor)” 2008-2009
POPA PETRIŞOR, CLASA a XIII-a RUTĂ PROGRESIVĂ- PREMIUL I la olimpiada „Tehnologii” (Tehnician transporturi) 2008-2009
TOPOLEANU TEODOR Clasa a X-a Liceu- PREMIUL I, la olimpiada „Tehnologii” 2008-2009
ENE CRISTIAN IULIAN, CLASA a XII –a - PREMIUL I la olimpiada „Tehnologii” (Tehnician în instalaţii electrice) 2008-2009
SPORT
IONIŢĂ EDUARD - PREMIUL I, la concursul de cros şcolar 2008-2009.
Echipa de fotbal băieţi-Olimpiada naţională a sportului şcolar : Locul I-etapa municipală, Locul I - etapa judeţeană
Concurs reviste şcolare
Revista şcolii AS în MILENIUL III -Locul II Concursul revistelor şcolare 2008
Harta României Faza naţională
Urse vasile- Premiul II concursul profesional 2007
Popa Petrisor-Mentiune 2007
Alexe Bogdan-Mentiune specială la Olimpiada interdisciplinara 2007
Stavre Mihai- Mentiune la Olimpiada interdisciplinară 2007
Buruiana Traian -Menţiune Concursul profesional 2006
Grigoraş Dumitru -Menţiune Concursul profesional 2006
Hurduza Costel -Premiul I, Premiul special, Concursul profesional 2005
Mazilu Ionuţ -Premiul III Concursul profesional 2004
Rotaru Robert -Menţiune Olimpiada interdisciplinară tehnică 2004
 
Harta judeţului TulceaFaza judeţeană
POTERAŞ CĂTĂLIN, Clasa a XII-a - PREMIUL II la olimpiada „Tehnologii” (Tehnician în instalaţii electrice) 2008-2009
DRĂGHICI MARIAN DRAGOŞ, Clasa a X-a LICEU, PREMIUL II, la olimpiada „Tehnologii" 2008-2009
ALBU FLORIN, Clasa a XII-a - PREMIUL IIla olimpiada „Tehnologii” (Tehnician proiectant CAD) 2008-2009
Lungu George - Premiul I Olimpiada interdisciplinară tehnică 2008 -> profesor îndrumător- Mitică Nedelcu
Mizeranschi Florin -Premiul I Olimpiada interdisciplinară tehnică 2006
Peiu Iulian -Premiul I Olimpiada interdisciplinară tehnică 2006
Gal Bianca -Menţiune Olimpiada de istorie 2006
Grosu Constantin -Premiul I Concursul profesional 2005
Ionaşcu Bogdan -Premiul I Olimpiada interdisciplinară tehnică 2005
Rotaru Robert -Premiul I Olimpiada interdisciplinară tehnică 2005
Maxim Paula -Premiul II Olimpiada de religie 2005
SPORT
ECHIPA DE FOTBAL FETE -Locul I 2005
Concurs reviste şcolare
Revista şcolii AS în MILENIUL III -Locul II Concursul revistelor şcolare 2005
BOŢOAGĂ MARIAN, Clasa a XI-a AN DE COMPLETARE- PREMIUL II la olimpiada „Tehnologii” (Mecanic auto) 2008-2009.
Faza locală
Olimpiada de fizică
Participanţi: Constantin Mădălina, Zaharia Laurenţia
Olimpiada de limba şi literatura română
Participanţi:Sulugiuc Ionela-Sabina, Băluţă Andreea-Mihaela, Costache Loredana - Clasa a V-a
Olimpiada interdisciplinară tehnică
Participanţi: Lupu Dumitra, Iancu Constantin, Lazăr Ionuţ -Clasa a X-a.
Îndrumători: profesori Rada Nadia, Caramarin Anişoara, Iorga Aurel, Dociu Teodora
Stavre Mihai, Sevastin Mihai-Silviu, Timuş Florin, Trofin Florinel -specializarea mecanică.
Îndrumători: profesori Costache Tania, Iorga Aurel, Caramarin Anişoara, Dociu Teodora
Peiu IUlian, Cristia Nicola, Preda Alexandru-Mircea, Mizeranschi Florin -specializarea electrotehnică.
Îndrumători: profesori Viorela Gîjgan, Vidineev Terenti
Olimpiada de educaţie tehnologică
Participanţi: Sulugiuc Ionela-Sabina, Băluţă Andreea-Mihaela -clasa a V-a;
Rebeca Ana-Maria, Nicolescu Oana-Lavinia -clasa a VI-a;
Penişoară Adrian, Manolache Marian, Untaru Ciprian -clasa a VII-a.
Îndrumător profesor Labonc Vasile Dorel
Concursul Profesional
Participanţi: Stelea Adrian, Meregiu Alexandru-Ioan, Ene Paul -clasa a XI-a an de completare, calificarea - mecanic auto
Pascu Adrian, Tulceanu Cristian, Buruiană Traian -calificarea: sudor.
Îndrumători: profesori Teodorescu Vasile, Varovici Elena, Poida Ilie
Grigoraş Dumitru, Sidor Daniel, Bolocan Mirela -calificarea: tâmplar universal.
Îndrumători: profesori Crăiţă Săndiţa, Vasilescu Maria, Bejenaru Ion, Stoian Marin
Maxim Gheorghe, Barbu Alexandru, Băeţelu Ştefan -calificarea: electrician electronist auto.
Îndrumători: profesori Varovici Elena, Teodorescu Vasile, Vidineev Terenti, Holostencu Nicu

Cercul de pictură
TROFIMOV IONELA, CLASA a V-a- PREMIUL I, la concursul de pictură ”Învierea Domnului”.
TIHON ANDREEA, CLASA a V-a- PREMIUL I, la concursul de pictură ”Învierea Domnului”.
ZAHARENCU ANDREEA, CLASA a V-a- PREMIUL II, la concursul de pictură ”Învierea Domnului”.
GUZGĂ SIMONA PETRONELA, CLASA a V-a- PREMIUL III la concursul „Mărţişoare colorate”.
CARP ADRIAN, CLASA a X-a LICEU- MENŢIUNE, la concursul de pictură „1 DECEMBRIE”
MIRON ANDREI, CLASA a X-a LICEU- MENŢIUNE, la concursul de pictură „1 DECEMBRIE”
MOROIANU ADRIAN, CLASA a XI-a LICEU- MENŢIUNE la concursul de fotografie „Eu şi universul”.
MUSTAŢĂ ELENA, CLASA a V-a- MENŢIUNE la concursul de fotografie „Eu şi universul”.

• LUPU VASILICA- DIPLOMĂ DE MERIT la concursul „SECURITATEA ŞI SĂNĂTATEA ÎN MUNCĂ SE DEPRINDE DE PE BĂNCILE ŞCOLII”.

© 2006 - 2017  Mitică Nedelcu; email: mitel_1955@yahoo.com